Anténní rozvody - dostat z antény maximum

I pro laika je srozumitelné, že kabely v celém anténním rozvodu by měly mít co nejmenší útlum, aby přivedly maximum signálu od antény, ať již od antény pozemního vysílání nebo satelitní paraboly, až do televize.

Napište si o radu nebo zavolejte 723 602 405

Jenže i kvalitní kabely s nízkým útlumem často trpí nedostatečným stíněním, které dovolí průnik rušení a k signálu z antény se pak přidají například rušivé signály z mobilních telefonů. Průměrné hodnoty odstínění rušivých signálů se pohybují okolo 75 dB při frekvenci 1 GHz, ale například některé typy kabelů dosahují 100 i více dB. Protože každé 3 dB znamenají zdvojnásobení hodnoty, je rozdíl podstatný.

Volba typu kabelu pro montáž závisí i na dalších okolnostech, jiné nároky na kabely klade rozvod pro satelitní přijímače a jiné pro společné televizní antény (STA). Podstatné je také rozlišení venkovních a vnitřních rozvodů, nejlevnější koaxiální kabel od venkovní antény může kvůli slunečnímu záření a změnám teplot ztratit přijatelné přenosové schopnosti už za rok či dva.

Naše zkušenosti z montáží stovek anténních rozvodů v Praze a okolí jsou garancí, že vaše televize poskytne obraz a zvuk v plném rozsahu svých možností.