I pro laika je srozumitelné, že kabely v celém anténním rozvodu by měly mít co nejmenší útlum, aby přivedly maximum signálu od antény, ať již od antény pozemního vysílání nebo satelitní paraboly, až do televize.

Napište si o radu nebo zavolejte 723 602 405

Jenže i kvalitní kabely s nízkým útlumem často trpí nedostatečným stíněním, které dovolí průnik rušení a k signálu z antény se pak přidají například rušivé signály z mobilních telefonů. Průměrné hodnoty odstínění rušivých signálů se pohybují okolo 75 dB při frekvenci 1 GHz, ale například některé typy kabelů dosahují 100 i více dB. Protože každé 3 dB znamenají zdvojnásobení hodnoty, je rozdíl podstatný.

Číst dál...

TV antény pro DVB-T jsou stejné jako antény pro analogový signál v pásmu UHF, tedy cosi jako "digitální anténa" nebo "anténa pro digitální příjem" neexistuje.

Číst dál...

Zprávy o audio a video technice z TVfreak

 • Oficiální trailer na 5. řadu seriálu Star Trek: Discovery

  TV Freak 24. 02. 2024 | 20:30

  Závěrečná 5. sezóna seriálu Star Trek: Discovery bude mít premiéru už 4. dubna 2024. Prozatím se ale můžeme podívat na nově zveřejněný oficiální trailer, který přiblíží, na co se můžeme těšit.

 • Borderlands: oficiální trailer na filmovou adaptaci s Cate Blanchett

  TV Freak 22. 02. 2024 | 06:55

  Vyšel první oficiální trailer na filmovou adaptaci herní série Borderlands, kde se v roli neohrožené Lilith ukáže Cate Blanchett. Dále se můžeme těšit na Jamii Lee Curtis v roli Dr. Patricie Tannis. A taky na Rolanda, Claptrapa, Tiny Tinu nebo[…]

 • Projektory s UHP lampami končí, EU je kvůli obsahu rtuti zakáže

  TV Freak 16. 02. 2024 | 20:02

  Nařízení Evropské unie přinesou konec dalším produktům. Po zákazu klasických žárovek se totéž bude nyní týkat projekčních lamp UHP v projektorech. Ty totiž obsahují rtuť, takže se s nimi budeme muset rozloučit.