I pro laika je srozumitelné, že kabely v celém anténním rozvodu by měly mít co nejmenší útlum, aby přivedly maximum signálu od antény, ať již od antény pozemního vysílání nebo satelitní paraboly, až do televize.

Napište si o radu nebo zavolejte 723 602 405

Jenže i kvalitní kabely s nízkým útlumem často trpí nedostatečným stíněním, které dovolí průnik rušení a k signálu z antény se pak přidají například rušivé signály z mobilních telefonů. Průměrné hodnoty odstínění rušivých signálů se pohybují okolo 75 dB při frekvenci 1 GHz, ale například některé typy kabelů dosahují 100 i více dB. Protože každé 3 dB znamenají zdvojnásobení hodnoty, je rozdíl podstatný.

Číst dál...

TV antény pro DVB-T jsou stejné jako antény pro analogový signál v pásmu UHF, tedy cosi jako "digitální anténa" nebo "anténa pro digitální příjem" neexistuje.

Číst dál...

Zprávy o audio a video technice z TVfreak

 • Disney má více předplatitelů než Netflix, předplatné s reklamami moc levné nebude

  TV Freak 14. 08. 2022 | 18:10

  Společnost The Walt Disney Company oznámila, že její streamovací služby mají nyní 221 milionů předplatitelů. To znamená, že se firma dostala na vyšší číslo než konkurenční Netflix. Streamování je ale ztrátové a nové předplatné s reklamami nepotěšilo.

 • HBO Max "vyhodilo oknem" 90 mil. USD, již natočený film Batgirl byl zrušen

  TV Freak 13. 08. 2022 | 21:40

  Streamovací služba HBO Max neodvysílá film Batgirl a neobjeví se v budoucnu ani v kinech. Snímek, který již byl natočen a který si vyžádal náklady minimálně 90 milionů USD, byl již v post-produkci. Nikdy však kromě testovacích projekcí nespatří světlo[…]

 • Amazon Prime Video v Evropě zdraží, někde až o 43 %

  TV Freak 13. 08. 2022 | 16:13

  Streamovací služba Amazon Prime Video se nejen v USA odhodlala k nepříjemnému kroku, navýšení cen. Tam došlo k navýšení už v březnu, nyní přichází na řadu Evropa a jsou i země, kde bude roční předplatné nově vyšší až o 43[…]