Abyste nemuseli novou televizi doplňovat dalším set-top-boxem

 

Přechod ze současného pozemního vysílání, označovaného DVB-T, na vysílání DVB-T2 kodek H.265/HEVC podle předběžných informací začne v roce 2018 a skončí o dva roky později. Abyste mohli dnes zakoupenou televizi bez problémů používat i po roce 2020, vybírejte mezi přístroji označenými logem:
 overeno-165
Testování pro získání loga není povinné, takže i přijímač bez něj může v novém systému fungovat. Na druhou stranu seznam certifikovaných přístrojů je již dost obsáhlý, takže můžete vybírat s jistotou.

 

 

Ani nové přístroje s tunerem DVB-T2 nemusejí fungovat
Certifikát zaručuje, že přijímač bude funkční v tuzemské podobě nového systému. Znamená to nejen správný tuner (vstupní část TV přijímače), ale i další elektroniku a její programové vybavení. Systém DVB-T2 totiž může mít různá kódování signálu, takže slogany typu  „připraveno na DVB-T2“ nejsou dostatečnou zárukou, že přijímač zvládne právě tuzemskou formu kódování (kodek H.265/HEVC). Logem označený přístroj naproti tomu splňuje veškeré podmínky.  

Budu muset měnit anténu?
Pokud máte širokopásmovou anténu pro všechny kanály, nejspíš ji nebudete muset měnit. Zejména u společných TV antén (STA) a také v místech s problematickým příjmem se ale používají antény a zesilovače s užším pásmem a přinejmenším budete potřebovat nové nastavení. Máme obrovské zkušenosti i reference již z minulé změny přenosového systému a vaši společnou anténu přizpůsobíme novým podmínkám k vaší spokojenosti.

Poznám nové vysílání na kvalitě?
Všechny kanály v novém systému mohou být přenášeny v HD rozlišení. Televizní stanice sice nemají povinnost toho využít, ale nejspíš by v konkurenci HD stanic neuspěly a dá se očekávat, že v HD rozlišení budou všechny programy.